Bölgesel Yağ Eritmede Sıcak Lipoliz Dokunuşu

Sıcak Lazer Lipoliz - Prof.Dr.Erol Koç


Genel olarak cilt gevşekliği gibi problemlerin giderilmesinde kullanılan sıcak lipoliz yöntemi, özellikle göbek, basen ve kalçada oluşan yağlanmada da alternatif çözüm yolları arasında dikkat çekiyor.

Sıcak lipolizin bölgesel vücut şekillendirme ve yağ eritme yöntemi olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Erol Koç, cilt gevşekliği gibi problemlerin giderilmesinde kullanılan bu yöntemle basen, karın ve bel, ayrıca yüz, gıdı, çene altı gibi cilt gevşekliği olan bölgelerde etkin sonuç alındığını, yanı sıra kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve bacak bölgesine de uygulanabildiğini söyledi.

Vücuda 42 İle 47 Derece Arası Isı Veriliyor

Sıcak lipolizin cilt yüzeyini soğutup, cilt altına ısı vererek yağ yakımına yardımcı olduğunu aktaran Dr. Koç, “İşlem için 1060 nm yeşil diyot lazerin enerjisine maruz kalan dokunun molekülleri içerisinde hareket yaratır ve ardından 42 ile 47 derece arası ısı verilir, bu ısı enerjisi sadece yağ hücrelerini metabolik olarak eritir. İşlem esnasında etkili bir soğutma sistemi, oluşabilecek bir hasarı önlemek için cilt yüzeyini korur. Bu yöntem enjeksiyon lipoliz, lazer lipoliz gibi diğer yağ eritme yöntemleriyle de kombine edilebilir” dedi.

Isının, cilt altında herhangi bir yan etki oluşturmadığını ileri süren Dr. Koç, yöntemin özellikleri hakkında şunları söyledi:

Diyet ve Egzersize Rağmen Gitmeyen Yağlara Uygulanabilir

“Yağ hücreleri ısı enerjisiyle kendiliğinden yok olur ve mevcut metabolizma kademeli olarak incelir, apopitoz mekanizması sağlar. Apopitoz programlı doğal hücre ölümü demektir. Diyet ve egzersize rağmen kilo veremeyen, inatçı yağlara sahip olanlar, cerrahi müdahalelerden uzak durmak isteyenler için ideal bir yöntem olan sıcak lipoliz, tüm vücut ve cilt tiplerinde kullanılabilir.

TEKLİF ALIN
[contact-form-7 404 "Not Found"]